top of page

Najviac, čo môžete spraviť pre čistú pleť doma.

Stačí raz do týždňa obohatiť svoj rituál starostlivosti o tieto dva kroky a na výsledky nemusíte čakať dlho. Žiarivejšia, jemnejšia a čistejšia pleť - to je len niekoľko z mnohých účinkov, ktoré môžete dosiahnuť hĺbkovým čistiacim rituálom Sothys Paris doma.

Foto: Karina Tess

Prečo vaša pleť potrebuje viac, ako len každodenné čistenie? Veľmi ľahko sa dá dôležitosť takejto starostlivosti porovnať so starostlivosťou o zuby. Každodenné odličovanie a čistenie pleti, je ako čistenie zubov kefkou a pastou - niečo, bez čoho by ste nemali ísť spať a bez čoho by ste sa ráno nepustili do sveta. Jednoducho absolútny základ.


Potom tu máme, nazvime to, vyšší level starostlivosti. Vieme, že základ je dôležitý, ale rovnako si uvedomujeme, že ak dáme viac, viac aj dostaneme. V starostlivosti o zuby siahame po medzizubných kefkách, ústnych vodách a pod. V kozmetike sú to pílingy a hĺbkový čistič pórov.S našou kožou je to rovnako, ako s chrupom - máme ju len jednu. Ak ju chceme udržať mladistvú, zdravú, čistú a v dobrej kondícii, žiada si to viac. Tento náš dvojkrokový rituál našťastie stačí absolvovať iba raz, maximálne dvakrát do týždňa.


Pílingy

Asi nie je nik, kto by píling nepoznal. I tak si objasníme na čo slúži.

Píling používame na odstránenie odumretých buniek pokožky. Pokožka sa cyklicky "obmieňa" každých cca 28 dní. Neustále sa vytvára nová a "stará" sa olupuje. Tieto prirodzené procesy sú ovplyvňované a často narúšané rôznymi vonkajšími a vnútornými vplyvmi.


Pravidelný domáci píling túto pravidelnú obnovu urýchľuje a tak napomáha k správnemu fungovaniu pleti. Okrem toho pôsobí stimulujúco a preventívne proti starnutiu pleti. Ako?


Píling pre čistejšiu a žiarivejšiu pleť

Odstránením odumretých buniek sa pleť očistí od už nepotrebných buniek a šupiniek. Pleť je okamžite žiarivejšia a jemnejšia. K tomu všetkému sa pravidelným používaním pílingu spomaľuje a obmedzuje upchávanie pórov a následná tvorba zápalov. Znie to dobre, však? A to nie je všetko.


foto: Taisiia Stupak

Píling ako prevencia proti starnutiu

Píling je skvelá príprava pleti na ďalšiu starostlivosť. Pleť je po ňom krásne čistá a nič jej nebráni prijať účinné látky z ďalších prípravkov (séra, krémy, masky). Účinné látky do takto pripravenej pokožky prenikajú lepšie a ich účinok sa zvyšuje, čo má za následok aj spomalenie procesu starnutia pleti.


Ponuka pílingov Sothys Paris:


Biologický píling Sothys Paris

Jemný, gumovací píling bez zrniečok. Odumreté bunky odstráni veľmi šetrne. Je vhodný aj pre citlivú pleť.

Micro-gel píling Sothys Paris

Jemný zrniečkový píling veľmi príjemnej textúry. Topiaci sa gél na prvý dojem pripomína jemný olejček, pleť však nezanecháva mastnú. Po emulgovaní s vodou vznikne z gélu jemné mlieko a po opláchnutí pleť zvláčni a dodá jej pocit komfortu.

Píling Sothys Organics

Silnejší tvárový píling s väčším množstvom abrazívnych čiastočiek - pre milovníkov klasických, drsnejších pílingov.Desquacrem


Na čo slúži tento náš malý zázrak? Patrí medzi hĺbkové čističe Sothys, no na rozdiel od Ranného čističa, či Čistiaceho penivého gélu sa Desquacrem nepoužíva každý deň. Je to veľmi špecifický a naozaj bezkonkurenčný prípravok. Slúži na pravidelné prečistenie pórov do hĺbky.Jeho úlohou je uvoľniť nahromadené nečistoty, maz a odumreté bunky z pórov. Vďaka tomu redukuje výskyt čiernych bodiek a zamedzuje ich ďalšej tvorbe. Je to skvelý pomocník pre všetky typy pleti na dosiahnutie čistejšej pleti doma a taktiež na udržanie a predĺženie efektu medzi ošetreniami u kozmetičky.


Čo desquacrem obsahuje? Extrakt z gypsomilky a lipo aminokyseliny z kokosového oleja - tieto dve základné zložky pôsobia ako veľmi jemné, zato vysoko účinné čističe, ktoré pleť zbytočne nevysušujú.


Desquacrem Forte Microderm


Existujú dve verzie Desquacremu. Klasická, a tzv. Forte verzia. Desquacreme Forte Microderm je obohatený o kyselinu salicylovú a abrazívne čiastočky (píling).


Svojimi účinkami ho pripodobňujeme kozmetickej mikrodermabrázii, čo je prístroj využívaný v kozmetike na intenzívne obrúsenie odumretých buniek a súčasné prečistenie pórov.


Kyselina salicylová má totiž okrem účinkov chemického pílingu aj protizápalové, antibakteriálne a čistiace účinky (dokáže preniknúť do usadených pórov, uvoľniť ich a prečistiť). Vďaka jej kombinácii s mechanickým pílingom (zrniečka ryže), extraktom z gypsomilky a lipo aminokyselín je to hrdina v boji za čistú pleť.


TIP: pri používaní Desquacreme Forte Microderm už nie je nutné používať ďalší píling. V tomto prípade vám na domáci čistiaci rituál úplne postačuje tento jeden produkt.
Môj čistiaci domáci rituál


Rituál ako je tento sa odporúča absolvovať maximálne 2x do týždňa u zmiešanej, až mastnej pleti. U normálnej a suchej úplne postačuje raz za týždeň. Citlivá pleť si môže dopriať čistiaci rituál tiež, no nepreháňajte to, úplne stačí raz za dva týždne.


Ak máte pleť problematickú - trápi vás akné / množstvo zápalov na tvári, je nutné vynechať mechanické pílingy. Zrniečkový píling vašu pleť podráždi a zhorší jej celkový stav. Tu odporúčame zamerať sa na kvalitné denné čističe, pleť môžete ošetrovať klasickou verziou Desquacremu 2x do týždňa a dôležitá je tu aj ďalšia starostlivosť - antibakteriálne, protizápalové séra, krémy, masky.My, kozmetičky Sothys vyberáme vhodnú domácu starostlivosť každej klientke/klientovi na mieru podľa typu pleti. Je dôležité sa ohľadom výberu prípravkov a frekvencii ich použitia poradiť s tou svojou kozmetičkou. Sme tu od toho a záleží nám na vašej pleti.
Budeme sa tešiť vašej spätnej väzbe

na náš blog. Ak máte otázky, či tipy

na ďalšie témy, neváhajte napísať.


Kristína Krištofičová

kozmetička & školiteľka

Sothys Paris

118 views

Recent Posts

See All

Komentarze

Nie można załadować komentarzy
Wygląda na to, że wystąpił problem techniczny. Spróbuj ponownie połączyć lub odświeżyć stronę.
bottom of page