top of page

Ako vyzerá správne čistenie pleti (nielen) podľa Sothys?

Každodenné čistenie pleti by sa malo skladať z troch základných krokov. Koľko má to vaše? V tomto článku si povieme, ako má vyzerať bežné denné čistenie pleti a zoznámime vás s našou líniou určenou na domáce ošetrenie pleti.


To, že pravidelné čistenie pleti je úplný základ v domácej starostlivosti, už všetci isto vieme. Pleť je dôležité každý deň a pravidelne nielen odlíčiť, ale aj vyčistiť bez ohľadu na to, či make-up nosíte, alebo nie.


Navyše táto téma sa týka každého typu a stavu pleti. Prečo? Pretože, pravidelným čistením pôsobíme v konečnom dôsledku aj preventívne proti starnutiu pleti. Naozaj je to také jednoduché? 3 minúty starostlivosti denne k oddialeniu starnutia? Áno!

 

Každodenné čistenie pleti


Ako vyzerá čistenie odporúčané kozmetickými terapeutkami Sothys Paris po celom svete? Skladá z 3 základných krokov. Aké sú to?


I. Povrchové čistenie


Aby sme vedeli jednotlivé kroky ľahšie rozlíšiť, môžeme povrchové čistenie nazvať aj odlíčenie. Slúži na odstránenie nečistôt z ovzdušia nahromadených na pleti počas dňa, a tiež na odstránenie make-upu. Skladá sa z dvoch fáz:


ODLÍČENIE OČÍ & PIER


Je dôležité odličovať oči prípravkom na to určeným, pretože pokožka očí sa od zbytku pleti líši a potrebuje jemnejšie zaobchádzanie. Odličovače očí a pier väčšinou obsahujú silnejšie odličovacie zložky, alebo vyšší obsah olejov. Je to kvôli dosiahnutiu čo najrýchlejšieho, najefektívnejšieho a najcitlivejšieho odlíčenia týchto jemných partií, ktoré často líčime viac, silnejšie a trvácnejšími prípravkami ako zbytok tváre.


Tieto prípavky sú vždy oftalmologický testované, a teda vhodné práve pre očné okolie.Odporúčaný prípravok: Odličovač očí a pier Sothys Paris (oftalmologicky testovaný, vhodný pre nositeľov šošoviek). Cena: 32


+ tip: na krátkodobé používanie, napríklad cestovanie, odporúčame aj Micelárny odličovač, ktorý zastáva hneď dva prípravky - Odličovač očí a pier a Odličovacie mlieko - je to teda praktický produkt 2v1. Na každodenné čistenie pleti počas celého roka je však pre vašu pokožku určite vhodnejšia kombinácia mlieka a očného odličovača.


ODLÍČENIE TVÁRE, KRKU A DEKOLTU | pleťové mlieko


V ponuke Sothys nájdete 4 typy odličovacích duo produktov (pleťové mlieko + pleťová voda) podľa typu pleti. Pleťové mlieko slúži na odstránenie povrchových nečistôt nazbieraných na pleti počas dňa a uvoľnenie a odstránenie make-upu.


Kedy používať pleťové mlieko? Ráno podľa pocitu a typu pleti, večer vždy.

Druhy pleťových mliek Sothys Paris podľa typu pleti:


Cena: 24,5


+ tip: Ako spraviť neobľúbený večerný rituál, akým je odličovanie príjemnejším a rýchlejším?

Prestaňte používať tampóny. Jednoducho si aplikujte 3 pumpičky pleťového mlieka priamo do dlane, rozotrite na celú tvár a krk a minútku prechádzajte krúživými pohybmi. Ďalej už jednoducho opláchnite vodou. Je to omnoho pohodlnejšie, rýchlejšie, ekologickejšie, aj ekonomickejšie. Okrem toho budete mať na pleti oveľa väčší pocit čistoty.II. Hĺbkové čistenie (dočistenie nahromadených nečistôt)


Týmto krokom nemyslíme to, s čím sa stretávate u svojej kozmetičky - extrakcii komedónov (zanesených pórov a "vyrážok"). Na domáce hĺbkové čistenie používame "len" pleťoú kozmetiku.


Prečo ho nazývame hĺbkovým? Neodstraňujeme ním totiž povrchové nečistoty ako pri odličovaní. Pomocou hĺbkového čističa pleť zbavujeme nečistôt, ktoré pleť prirodzene produkuje - pot a maz.

Vďaka čističom lepšie a do hĺbky pravidelne prečistíme pleť. Taktiež predchádzame hromadeniu nečistôt, ich ukladaniu a následnému upchávaniu pórov, tvorbe zápalov, a pod.S takýmito prípravkami ste sa už určite stretli. Ide o čistiace krémy a gély, ktoré sa v našich kúpeľniach často nachádzajú, no nie každý ich správne používa. "Čistiaci" totiž vôbec nemusí znamenať aj odličovací.


Kedy používať hĺbkové čističe? Ráno, aj večer. Pretože nečistoty, pot a maz sa na pleti hromadia nie len cez deň.

Odporúčané prípravky Sothys Paris: Čistiaci gél / Ranný čistič


Cena: Čistiaci gél: 34€ / Ranný čistič: 41,4€III. Tonizácia / vyrovnanie pH pleti / dočistenie


Pleťová voda. Poznáme ju všetci, ale na čo vlastne slúži? Pleť by sme mali mať po predchádzajúcich 2 krokoch dokonale odlíčenú a očistenú. Napriek tomu je tento krok veľmi dôležitý a nikdy ho nevynechávajte. Prečo?


Pokožka má úplne iné pH ako voda z vodovodu. Aj to je dôvod, prečo po kúpaní, či bežnom opláchnutí pleti vodou cítite pnutie a sťahovanie. Okrem toho vo vode nájdete chlór, stopy vodného kameňa, či ťažkých kovov. Pleťová voda má za úlohu pleť nielen vyvážiť pomocou správneho pH, ale aj dočistiť nežiadúce zložky obsiahnuté vo vode z kohútika. Pokožka je po jej použití krásne tonizovaná a bez pocitu diskomfortu.


Kedy používať pleťovú vodu? Po odlíčení a vyčistení pleti, ale aj po každom umývaní pleti vodou z vodovodu (napríklad po návšteve SPA, kúpaliska a pod.)

Typy pleťových vôd Sothys Paris podľa typu pleti:Cena: 25


Ak premýšľaťe, ako si vybrať tú správnu starostlivosť máme pre vás jednu dôležitú radu, ktorú od nás budete počúvať často. Vaša Sothys kozmetička je tým najpovolanejším človekom, ktorý vám na ceste ku krásnej pleti pomôže najviac. Verte, či nie, ale viac ako tento článok ;)


Ľahká cesta ku krajšej pleti


K získaniu krásnej pleti je takáto bežná, každodenná rutina starostlivosti o pleť úplný základ. Už za pomerne krátku dobu uvidíte viditeľné zlepšenie pleti (zjednotenie, redukcia pórov a zápalov, rozjasnenie). Okrem toho podporíte lepší prienik účinných látok z ďalšej starostlivosti (masky, séra, krémy) a z dlhodobého hľadiska tak oddiaľujeme starnutie pleti.


Verím, že si dokážete takúto každodennú rutinu osvojiť a podelíte sa s nami o vaše výsledky s našou Sothys starostlivosťou o pleť. Ešte predtým však nezabudnite na konzultáciu so svojou kozmetičkou Sothys Paris.


V ďalšom článku vám dáme zopár ďalších tipov, ako dopriať svojej pleti ešte viac. Predstavíme vám naše pílingy a náš malý zázrak, desquacreme.
Budeme sa tešiť vašej spätnej väzbe

na náš blog. Ak máte otázky, či tipy

na ďalšie témy, neváhajte napísať.


Kristina Krištofičová

kozmetička & školiteľka

Sothys Paris

478 views

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page